Stres-to nie jest przywilejem dorosłych, jak i dzieci, nawet małe, mogą być naruszone. Jakie objawy powinny wzbudzić czujność? Zaburzenia snu są często podpowiedzi.

Stres wtargnęły w nasze życie, to fakt. I powtórzyć słynną formułę: “mały, on odchodzi, ale zbyt … Witam szkody. To ważna dla nas i dla naszych dzieci. Jak wiesz, jeśli mają do czynienia z перепускным stresu? Aby odpowiedzieć na to pytanie, spotkaliśmy się Lemoine Veronique Cordier i Celine Durant, jak psychologów, specjalizujących się w dzieciństwie i stosunków rodzinnych.

Przy okazji, co to jest stres?

“Stres-to fizjologiczna reakcja organizmu na niepokojące i niezwykłe zdarzenie zewnętrzne” – wyjaśnia Celine Durant, psycholog. To fizjologiczne zjawisko przejawia się w перепроизводстве dwóch hormonów, kortyzolu i adrenaliny. W małych dawkach, może być źródłem energii. Ale adrenalina wydziela się w nadmiernych ilościach może powodować nietypowe zachowanie: czuwanie, strach, ucieczka lub atak. Co do nadmiernego zwiększenia stężenia kortyzolu, to może powodować uczucie przygnębienia, smutku czy niepewności. W przeciwieństwie do dorosłych, którzy mogą zidentyfikować te sytuacje, dziecko traci i nie może wyrazić swój niepokój .

Wczesnego dzieciństwa: dzieci, ofiary w wieku od 2Wczesnego dzieciństwa: dzieci, ofiary w wieku od 2

Fakty oczywiste i nie należy dramatyzować – to ważne jest, aby zauważyć , jak Lemoine Veronique Cordier, psycholog: “wcześniej w mojej praktyce, widziałem dzieci w wieku 7 lub 8 lat консультируемся, bo zbyt zestresowana. Dziś, widzę młodych ludzi od 18 miesięcy lub 2 lat, już oznaki stresu. Jakie są te znaki dla małej?

Sen często zmienione w pierwszej kolejności. “Dla małego dziecka, zaburzenia snu, zaburzenia par excellence” – potwierdza Lemoine Veronique Cordier. Ale to nie jest jedyny.

Niektóre dzieci mogą jeść paznokcie w wieku 18 miesięcy;

Wprowadzenie zaburzenia apetytu;

Ci, którzy absolutnie poruszać się cały czas, które hałasują nieustannie może być stres i niepokój;

W niektórych żołądka lub bóle głowy mogą być spowodowane stresem;

Określić: pojawienie się tiki nerwowe, takie jak mruganie oczu lub nietypowe huśtawka. “Dziecko może kręcić swoje włosy i zrobić loki do punktu czasami, aby wyciągnąć knot” – mówi Celine Durant

W bardziej ogólnej postaci, wszystko, co stanowi przełom w zachowaniu powinny zwrócić uwagę rodziców. “Każdy objaw staje się niepokojące, kiedy ona trwa w czasie” – podsumowuje Celine Durant.

Na poziomie podstawowym: jakie objawy do znalezienia

Wszystkie objawy opisane powyżej dla niemowląt, a zwłaszcza snu i apetytu zaburzenia wciąż można zobaczyć u dzieci, które odbyły się w świadomym wieku. W młodszym wieku szkolnym, należy zwrócić uwagę na następujące objawy:

Dziecko płacze ” tak ” lub “nie”, jeśli nie uda mu się zrobić coś, kto nie jest zalecane od samego początku, kto sprawia, że negatywne sądy o sobie: “jestem naprawdę zero, nie tam przyszedł, to nie dla mnie … “

Ten, kto rozwija tęsknotę wykonania. “To zachowanie, które widzimy coraz więcej dzieci młodszych i najmłodszych uczelni” – mówi Lemoine Veronique Cordier.

Wstecznego zachowania, takie jak moczenie nocne, którego wcześniej nie było, lub ponownie ssać palec, a dziecko przestało …

Dziecko, które wykazuje oznaki irytacji, gniewu, agresji, demontaż …

Kolejny znak, aby określić: trudności w koncentracji. W tym przypadku, bardzo często gospodyni, która ostrzega rodziców i wskazuje na to, że dziecko często w księżyc, że może nie zdążyć zrealizować do końca. Rzeczywiście, “dziecko tak zmobilizował go podkreślić, że nie może znaleźć wystarczająco dużo energii, aby wykonywać inne zadania” – wyjaśnia Celine Durant.

W okresie dojrzewania: zostańcie z namiW okresie dojrzewania: zostańcie z nami

W okresie dojrzewania, to trudniej zauważyć zmiany w zachowaniu, bo w słowach Celine Duran, “adolescencja jest okresem skrajności. I trzeba słuchać bo nastolatek często tajemnicą. Ale znowu, zmiana zachowań, tak czy inaczej, ostrzega rodziców. “Jeśli masz hyperintroverted nastolatka, niektóre objawy nie pozostanie niezauważony” – zapewnia Lemoine Veronique Cordier.

Niektóre cechy charakteru dotkliwe mogą być zaburzenia nastroju, które w niektórych przypadkach może prowadzić do zaburzeń osobowości.

W niektórych nastolatków, lekarza może być postawiona diagnoza depresji , czasami nie chciał iść do szkoły. Szkoła staje się miejscem pracy, a gdy ten spektakl nie jest, nastolatek może być w tarapatach, i stracić poczucie własnej wartości.

Przypadki spalenia może istnieć: nagle, nastolatek zatrzymuje wszystko, postanawia nie wychodzić z pokoju, aby nie iść do szkoły, aby odciąć się od życia publicznego. “Towarzyszący pracy pacjenta należy umieścić вербализовать niepokoju, strachu i stresu, aby go przyjąć. Następnie, musimy także odzyskać spokój w ciele, aby zrównoważyć fizjologiczne mechanizmy, dbać o siebie, zdobyć pewność siebie. To wymaga stałej opieki. Te lata może być trudne” – mówi Celine Durant.

Główne źródła stresu u dzieci

Główne przyczyny: najważniejszym źródłem stresu jest oderwanie się od rodziców. “Nawet tydzień rozłąki, wakacje dla babć i dziadków może być źródłem niepokoju dla dziecka” – wyjaśnia Veronique Lemoine Cordier. A także: hospitalizacji, wielokrotne przejazdy, rozłąki z bardzo przywiązany opiekunka do dziecka.

Inne przyczyny stresu dla dziecka może być zakłócony stan cywilny – czy to poprzez podział rodziców lub pojawienie się młodszego brata lub siostry lub typowej sytuacji społecznej, w szkole lub przynęty w szkole. ..

Do tego dochodzi bardzo intensywny rytm życia: “dziś rytm rodziny halucynacje i w samym hyperstressant, zauważa Veronique Lemoine Cordier. Dzieciom odzyskać to, co oni “czują się” od rodziców. I zapominamy powiedzieć im, że ten stres-to nie jest ich. “

Co robić ?Co robić ?

Rodzice często mówią najpierw do pediatry, i mają rację, bo fakt, że zdają sobie sprawę stres dziecka to już zdecydowany krok w leczeniu. Lemoine veronique Cordier bardzo zachęcające o korzyściach płynących z mowy: “musimy również powiedzieć rodzicom, że nic nie destabilizuje dziecka … ale to nic nie przywraca go. Idzie bardzo szybko w jednym kierunku, a w drugim, na szczęście, też. “

W razie potrzeby nasz psycholog mogę polecić pomoc z zewnątrz: “to może być przydatne, aby polegać na profesjonalistów … nie dlatego, że są mądrzejsi, ale dlatego, że są one obce. Jak często mam ochotę powiedzieć to samo, jak rodzice, ale, jak mówią, przez osobę trzecią, ma ciężar, że oddano do rodziców. “

I oto kilka wskazówek, które Celine Durant często ma do zaoferowania w swojej konsultacje.

Oceniając dziecko, dając mu 20 lub 30 minut uwagi w dzień “tylko dla niego”.

Stworzyć zrównoważone środowisko.

Zachęcać kontakt z naturą. “Kontakt z naturą jest bardzo ważny: regeneruje, daje poczucie wolności, nawet 15 minut dziennie. “

Zorganizować życie dziecka w taki sposób, że on / ona ma chwile spokoju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *