Coraz więcej użytkowników elektronicznych papierosów otrzymują poważne E-papieros: jego użycie nie bez ryzykaobrażenia w wyniku spalania lub wybuchu tych urządzeń. W raporcie, amerykańscy naukowcy ostrzegają, że to jest prawdziwy problem bezpieczeństwa i zdrowia publicznego.

Uważa się, że jest to niebezpieczne, ponieważ może to zachęcić młodych ludzi zwracają się do klasycznego papierosa, czy dlatego, że eksperci nie są w stanie określić, czy jego zawartość będzie tak samo szkodliwe, jak i sam tytoń. Ale e-papierosy również zawiera jeszcze bardziej częste ryzyko, że fizycznie ucierpiały użytkownika.

Według naukowców z centrum medycznego Uniwersytetu stanu Waszyngton w Seattle, donoszą, że rozmowy o zwiększeniu liczby przypadków wybuchu lub spalania w rękach i kieszeniach użytkowników.

Większość e-papierosów jeden i ten sam rodzaj części: atomizer, bateria, prawie wyłącznie w technologii litowo-jonowej, a także zbiornik, co zawiera e-płynów. Znajduje się ona na poziomie baterii, co może się zdarzyć cieplnej próbą”, więc przegrzanie powoduje wybuch”, określa naukowców.

Są zidentyfikowane 15 pacjentów, dotkniętych z tego powodu w okresie od stycznia 2015 do czerwca 2016. W Stanach Zjednoczonych co najmniej 25 takich przypadków odnotowano w MEDIACH z 2009 roku.

Oparzenia, które powodują ciężkie obrażeniaOparzenia, które powodują ciężkie obrażenia

E-papierosy wybuchów u tych pacjentów w wyniku oparzeń (80%), oparzenia (33%) i urazów (27%). Użytkownicy najczęściej występują z powodu kontuzji biodra lub pachwiny, ręce i twarz. “Urazy mają ważne estetyczne i funkcjonalne konsekwencje” – mówią naukowcy.

Najpoważniejszy uraz prowadzi do utraty zębów, traumatyczne urazy lub znacznej utraty tkanek miękkich, co wymagało interwencji chirurgicznej. Na przykład, elektroniczne papierosy, że pożar najczęściej wywołują silne oparzenia, które wymagają przeszczepu skóry, i te, które wybuchają i wyjścia ciekłego produktu spowodować poważne oparzenia, które wymagają intensywnej opieki.

“W związku ze wzrostem korzystania z elektronicznych papierosów , wiele klinik zobaczyć wzrost tych urazów. Te pacjenci potrzebują kompleksowej interdyscyplinarnej pomocy, w tym lekarzy pogotowia, lekarzy i psychologów,” naukowcy .

Standardów ustalonych we FrancjiStandardów ustalonych we Francji

W dodatku do problemu zdrowia publicznego, ostatnio nawet podnieść problem bezpieczeństwa publicznego, tak jak te wybuchy stają się rzadsze i mniej odizolowani. Wymagają lepszej regulacji i zmian konstrukcyjnych w celu poprawy bezpieczeństwa. Chociaż food and drug administration (FDA) osiągnięto postęp w regulacji wyrobów tytoniowych , “perspektywy regulacji baterii pozostają niejasne” – twierdzą naukowcy.

W międzyczasie, użytkownicy e-papierosów i pracownicy służby zdrowia powinni być informowani o tym ryzyku. We Francji, ostatni przypadek tego rodzaju sięga do końca września z Tuluza ciężko ranny ranny, palił drugiego stopnia, z powodu wybuchu e papierosy podczas jazdy. Najnowsza “przebita kieszeni spodni, przed wyjazdem, jak rakiety i podpalenie tylnej części samochodu”, donosi France Bleu w Tuluzie.

Ryzyko, lepiej jednak wziąć pod uwagę, tak jak francuskie Stowarzyszenie normalizacyjne (afnor) opublikował dwie normy, jedna o e-papierosy i e-ciecz, 2 kwietnia 2015 roku. Nie są one obowiązkowe , ale pozwala “dla określenia populacji kryteriów bezpieczeństwa, jakości i poprawy informacji dla konsumentów”. Aby uniknąć ryzyka przegrzania baterii , standard wymaga, aby urządzenia zostały wyposażone w system, który blokuje parowanie przez dziesięć sekund.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *