Fajki lub papierosy: co jest najbardziej niebezpieczne?Powszechne przekonanie, że palenie fajki wodnej-to jest zdrowsze niż palenie papierosów, wyjaśnia rosnącą liczbę zwolenników. Ostatnie są narażone na większą ilość niebezpiecznych substancji chemicznych.

Jak papierosy są zakazane w miejscach publicznych , fajki staje się coraz bardziej częste. Według udało się kilka gmin w Alpach nadmorskich zdecydowali się w ostatnich miesiącach o zakazie fajki w kilku obwodów: Vence, Carro, Villeneuve-Loubet i rue d ‘ Antibes. Wśród argumentów odwołuje się do publikacji dekretów, że zdrowia publicznego.

Natomiast, wbrew powszechnemu przekonaniu, tytoń jest o wiele bardziej szkodliwe niż papierosy, może fajki ? Kilka badań na ten temat okazało się, że był nawet bardziej. W marcu 2015 roku eksperci zebrali się w Abu Zabi z okazji Światowej konferencji “tytoń albo zdrowie” ostrzegali o niebezpieczeństwie: “salonie z sziszą sesji prawie równoważność 20 do 30 papierosów” – powiedział “Турсан” d ‘ Espaignet, Światowej organizacji zdrowia (WHO).

W 2006 roku powołał “rząd, aby poszerzyć swoje wysiłki w walce z tytoniu przeciwko dystrybucji różnych bezdymny lub некурительных wyrobów tytoniowych , coraz częściej stosowane są młodymi ludźmi, którzy często nie informują o ich szkodliwych skutków.” Nie недолюбливаю jego zwolenników , którzy myślą, że doprawiona aromatem tytoniu (mięta, wiśnia, owoce w lesie) ogrzewany węglem sprawia, że mniej szkodliwy produkt.

Więcej dymu, więcej tlenku węglaWięcej dymu, więcej tlenku węgla

W styczniu 2016 roku, w Meta-analizie naukowcy z University of Pittsburgh school of medicine wykazały w szczegółach, że zostały one narażone: po wybraniu 17 badań z 542 artykuły ich wyniki świadczą o tym, że fajki sesji 125 razy więcej dymu, 25 razy więcej substancji smolistych , 10 razy więcej tlenku węgla i 2,5 razy więcej nikotyny niż papierosy.

Jak wytłumaczyć takiego zagrożenia? Dym, mniej ostry dzięki słodkich perfum, zachęca palaczy bardziej głęboki wdech. Z papierosem, dym powstaje spalania tytoniu z fajki, u ostatniego tworzony jest gorący węgiel, przechodzi przez folii aluminiowej, tytoń , zbiornik na wodę, a następnie zimną przyjazd w usta.

Wynik: “tlenek węgla obecny w dymie fajki w ilości 7 razy więcej, niż jest obecny w dymie papierosów” – mówi tytoń-Info-service . Stronę dodaje, że “ponieważ spalanie jest niekompletna z powodu jego niskiej temperatury (około 400-450 stopni, w porównaniu z 800-850 za papierosem), dergah dym znacznie bardziej drażniący dla dróg oddechowych, niż papierosy“.

Sprawdzone ryzyko raka

“Кальянном dymie nie zawierają metale, które pochodzą od tytoniu, ale także węgiel, piece i pokrycia, kolumny, rury lub folii aluminiowej” – mówi Inka . Nie Sprawdzone ryzyko rakamówiąc już o tym, że jego regularne spożywanie może stać się bramą do innych wyrobów tytoniowych.

Konsumentom, czy to legalne, czy nie, są również narażone na niebezpieczeństwo palenia , takich jak choroby układu oddechowego, choroby, a nawet raka. W związku z tym, inków czytamy, że “badania pokazują, że palenie fajki znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc, warg, pęcherza moczowego i górny Aero-pokarmowy pokarmowego”.

WHO szacuje, że “wodny rura palaczem, i osób narażonych na bierne dymu spowodowanego wodociąg, ponosi sam płuc , choroby układu krążenia i rak, jak papierosów palacz.”

* Narodowy Instytut Raka

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *